GERİ DÖNMEK İÇİN LÜTFEN TIKLAYIN

 

GÖNDERDİĞİNİZ MESAJLAR

Bu sayfada sizlerden gelen mesajlar bulunmaktadır.

Bu sayfa, ortaklarımızın hangi konularda talep ve dileklerinin olduğu hakkında bilgilenmeniz için düzenlenmiştir. Ortaklarımızın mesajlarında mevcut "Adres, telefon, borç tutarı vb." özel bilgi içeren cümleler çıkarılarak sayfaya alınmıştır.


Mesaj:  26 Ekim 2016 - 1. ve 2. cadde arası tel örgü paraleli en arka sokakta, daha evvelde belirttiğim gibi telefon rögarı kırılmış ,çukur oluşmuştur.Üzeri geçici teneke ve tahtayla kapatılmış, bu yolu kullanan "yürüyüş parkuru olarak" site sakinlerine tehlike arz etmektedir. telefon idaresine tema kurmanızı rica ederiz.
Yine bu ara yolun, bekçi lojmanlarına bakan köşesindeki üyemiz, tam köşeye merdiven yaparak,
arabayla bu yola girmemizde engel teşkil etmiş olup, Bu köşeden dönüşlerde , "sizin girişiniz öbür taraf " diyerek :))) sayın ...'nin tarafından girmemizi tavsiye etmektedir... malumunuz evvelki senelerde ...'nin bahçesinin 1,5 - 2 m taşarak yolu patikaya dönmüştür. Arabamızı ve eşyalarımızı indirirken sayın ... bey ve biz zahmet çekmekteyiz. her türlü nakliye ve arabamızı ana caddeye bırakmaktayız, orada da başka komşular devreye girmektedir.
Evvelki sene siz arka tel örgünün kaldırılıp otopark yapılacağını belirtmiştiniz konu kapanmıştı. Ancak bu işin kısa vadede olabileceği gözükmüyor. Sayın ...'nin arka bahçesinden 1,5 - 2 m alınarak doldurulup yol yapılmasını... veyahut herkesin ana yolları istila etme hakkı var ise bizlerde tel örgü çekerek yolları patikaya çevirelim. her iki durumda da hakkaniyet olacaktır... karar sitemizindir.
Bazı evler önlerindeki alanlara araba girmesin diye zincir takıp kilit vurmuşlardır, bazıları 2m'lik tek örgülerle çevirmişlerdir, kimileri golf sahası büyüklüğündeki alanda yer alan zeytinlikleri, "zeytinlerimi toplamayın" diye yazılar asmışlardır. kimileri ise önündeki ağaçlığa romorkunu park etme diye
kafa tutmaktadır... çevre planı , istanbul misali gasp ve gece kondulaşma kültürüyle, "el koyma" yöntemiyle parsellenmiştir.
Bu konuya ivedilikle çare bulmanızı rica ederiz. vaziyet ortadadır. Şayet yönetim olarak hakkaniyet bölüştürülmez ise bizlerde mevcut bahçelerimizi diğer parselleri örnek göstererek yola ve ortak alanlara taşarak bahçe duvarları çekmeyi hakkaniyet olarak kabul edeceğiz. Bu durum 1 - 2 cadde arası arka yolda daha bariz olarak rahatsız edici durumdadır.
Başarılı ve sağlıklı bir kış geçirmeniz dileklerimle.
Can Barut
Cevabımız: Sayın Can Barut; Uyarı ve önerileriniz için teşekkür ederiz.
Telefon rögarı için ilgili kuruma yazı yazılmıştır;
Ancak diğer tüm yazdığınız ve haklı olduğu anlaşılan konular öncelikle parsel yönetiminin müdahalesini gerektiren konulardır. Parselin imara aykırı yapılaşma ile kötü kullanımı; parsel ortak alanlarının özel mülkiyete çevrilmesi, zeytin ağaçlarının sahiplenmesi gibi konularda müdahale parsel yöneticisinden gelmelidir. Çünkü birçok parselde tarafların farklı haklı neden ya da görüşleri olabiliyor.
Bu durumlarda hukuk ofisimiz öncelikle parsel yöneticisinin beyanına itibar etmektedir.
Tıpkı apartmanların da yöneticilerinin sorumluluğu gibi. Yönetim'den talep de "parsel adına" parsel yöneticisi tarafından yazılı olarak yapılmalıdır. Çünkü biz parsele doğrudan müdahale edemeyiz ama parsel yöneticisinin talebi üzerine ilgili kat malikini yazı ile uyarabiliriz.
Eğer sorun çözülmez ise yapacağımız şey bizim de ilgili belediyeye yazı ile başvurmamız ya da mağdur durumdaki maliklerin sebebiyet verenlere dava açmalarıdır. Her iki durumda da bu kez parseldeki tüm duvarlara yıkım ve ceza geleceği kesindir. Durumu bu açıdan değerlendirmenizi rica ederiz. Saygılarımızla.


Mesaj:  12 Eylül 2016 - Sayın yönetim, Kurban Bayram'ı nedeniyle bazı komşularımız kurban kesiyorlar. Allah kabul etsin. Ancak, benim üzerinde durmak istediğim konu kesim hakkında. Bildiğim kadarı ile ulu orta istenen yerde kurban kesilemiyor. Kurbanın iç organları, kesim sonrası oluşan kanlı tablo ve en önemlisi sağlık nedenleri ile bu işlemin "kesim yeri" olarak belirlenmiş yerlerde yapılması gerekmez mi? Az önce bir komşum sabah getirttiği canlı hayvanı, bir bekçiye, voleybol sahasının yakınlarında kestiriyor. Bu böyle giderse site mezbahaya döner. Zaten bir sürü sokak hayvanı var. Onlar da gömülen organları toprağı deşip çıkartırsa ne sinekten kurtuluruz, ne hastalıktan. Lütfen bu konu ile ilgilenin. Bir duyuru ile site içinde kurban kesimini yasaklamanızı rica ediyorum. Saygılarımla,
Mine Tuncer
Cevabımız: Sn. Mine Tuncer; Konu ilk kez başımıza gelen bir durumdur.
Kurban Bayramı bundan sonraki yıllarda yaz dönemine rast geleceği için elbette hassas davranmak gerekir. Ancak herhangi bir yasal zemine oturmamış bir kararı durduk yerde alamayız.
Bu nedenle konu hukuk büromuza aktarılmış olup ardından gelecek yorum ile Urla Belediyesi'nden görüş alınacaktır. İlginize teşekkür ederiz. Saygılarımızla.


Mesaj:  22 Mayıs 2016 - Sayın Başkan, geçmiş tarihlerde su sayaçlarının değiştirilmesi için para toplanmıştı. Ben de bu ödemeyi yapmıştım. Çok da işlevsel olmadığı için işin üzerinde durmamıştım. Komşuların sayaçlarının yenilendiğini görüyor benimki de yenilenir diye düşünüyordum. Bir iki kez de Mevlit'e hatırlatmıştım. Değiştireceğiz demişti. Bugüne kadar değiştirme işi gerçekleşmedi. İlgilerinizi diler saygılar sunarım. Tülay Gökçe (Osman Gökçe)
Cevabımız: Sayın Tülay GÖKÇE;
Sayaçlarımızın değiştirilmesi işlemi para toplandığı zaman da belirtildiği gibi;
öncelikle "patlayan, arızalanan ya da acil müdahale edilmesi gereken" branşmanlar üzerinden yapılmaktadır.
İlk yaptığımız bütçede bu iş 463 konut için de yaklaşık 1,6 milyon TL maliyeti gerektiriyordu;
bunun üzerine anımsayacağınız gibi o genel kurul toplantısında bu kadar yüksek bedel ödeyerek işi
taşeron bir firmaya vermek yerine, zamana yayarak kendi personelimiz ile bitirme kararı almıştık.
Bu nedenle bütçeye sadece malzemenin önemli bölümünü sağlayacak (saat + kutu + boru) bir ödeme koyup asıl para tutacak işleri (kazı, işçilik, yastıklama ve betonlama vb) bütçemiz kalemlerinden karşılamaya karar verdik. Ve de öyle yapıyoruz.
İşin biraz da zamana yayılarak sürmesi bu nedenledir. Çünkü personelimiz bu işi site işleri ile birlikte götürüyor. Bu güne kadar sitenin yaklaşık 2/3'ünün saatleri ve branşmanları değişti. Bu arada su patlakları da gözle görülür derecede azaldı.
Şu ana kadar saati değişmeyen evler arasında olmanız, evinize bağlantı sağlayan branşmanın sağlam olmasındandır. Ayrıca saatin erken değişmesi de zaten eve gelen suda bir artma sağlamayacaktır. O saatlerin asıl işlevi (tamamlandığı zaman) genel kurul kararı uyarınca suyun paralıya çevrilecek olması üzerinedir.
Yönetim Kurulu Başkanımızın sahibi olduğu konutta da henüz saat ve branşman değişimi yapılmamıştır. Bilgilerinize arzederiz.
Saygılarımızla.