FAALİYETLERİMİZ

Ağustos - Eylül 2018 Faaliyetleri

 

- Elektrik ve Su:
1) Sitemiz sakinlerinden Sn. Serdar MALKOÇ’un uzun ve yorucu çalışmaları ve desteği ile (Urla Gediz Elektrik Dağıtım Şirketine yazı yazılarak) sitemizde mevcut 250 KWA gücünde iki trafonun panoları değiştirilmiş/onarılmıştır. Bu çalışma sonucunda voltaj dengesizliği önemli ölçüde giderilerek başta su motorları olmak üzere sıksık arıza/yanma yapan elektrikli ev aletlerimiz dahil büyük oranda korumaya alınmıştır.
Sn. Serdar MALKOÇ Bey’e teşekkür ve şükranlarımızı sunarız.

2) Yine Sn. Serdar MALKOÇ’un 40 gün süren yoğun çalışma ve desteği ile su motorlarımızın elektrik panoları ve şamandıra  sistemleri yeniden yapılarak devreye alınmış ve su kesintisi ile motor arızaları minimum seviyelere düşürülmüştür. Bunun sonucu olarak 10 günlük bayram tatilinde plaj duşları dahil, hiç bir su kesintisi yaşanmamıştır.

3) Su motorlarımızın Komponzasyon Panosu olmadığı için 1 yıllık (reaktif/endüktif) elektrik cezası toplam 11000 TL dir (Reaktif Ceza Bedeli bir tüketicinin aktif elektrikten hariç olarak, elektrik sisteminin şebekeden çektiği düzensiz güç için gündeme gelen bedeldir. Daha açık bir anlatımla, abonelik başında belirlenen güç sınırına göre, bunu aşan bir güç çekildiği hallerde, çektiğiniz bu yüksek elektrik ceza ödemenize neden olur.) Bu sitemiz için çok büyük bir zarar kalemi oluşturmaktadır. Konu ile ilgili olarak Sn. Serdar Malkoç’un çalışmaları ile 5000 TL bedelli kompanzasyon panosu yapılmış ve devreye alınmıştır. Bu çalışma yaklaşık 6 ayda kendini amorti edecek ve artık ödemeyeceğimiz (Menfi) elektrik cezaları nedeniyle yıl sonunda 6000 TL (yaklaşık) kasamızda kalacaktır. Sn. Serdar Malkoç Bey’e katkıları için tekrar teşekkür ve şükranlarımızı sunarız.

4) Uzun yıllar önce su sondaj çalışması yapılarak yeterli su temin edilmeyince açılan kuyu içinde bırakılan 25 KWA gücündeki Alarko marka su pompası bulunduğu yerden ücretsiz olarak çıkarılmıştır. Bahsi geçen pompa ve boruları yaklaşık 15000 TL değerinde olup bakımı yapılarak sitemize yedek su pompası olarak kazandırılmıştır.

- Yeni Web Sitesi
Site ihtiyaçlarını karşılamayan iltur.com web sitemiz yenilenerek aynı adla hizmete alınmıştır. Web sitemizden düzenli bilgi akışının oluşması ve ayrıca yine web sitesine eklenen ve çok yakın bir zamanda devereye girecek olan Muhasebe linki sayesinde aidat borçlarımızı bireysel olarak görebilmemiz sağlanacak, Böylece sıklıkla kaşılaşılan gecikme faizi ve ödeme sorunlarının minimuma indirilmesi hedeflenmiştir.

- Sosyal Faaliyetler

Sosyal faaliyetler kapsamında, yönetime geldiğimiz yaz döneminin son bir aylık döneminde çeşitli faaliyetler gerçekleştirilmiştir. Kurban bayramının 3. gününde bir eğlence tertiplenmiştir. Ayrıca Alaçatı Pazarı, Sığacık, Çeşmealtı gece pazarı, Aydın Arapapiştı Yaylaları gibi geziler düzenlenmiştir. Bu faaliyetlere olan yoğun talep ve katılım gelecek yaz dönemi için planlanacak faaliyetler için bizlere yol göstermiştir.

- Site Giriş-Çıkış
İltur sitemizin giriş kapısında araç ve ziyaretçi kayıt defteri uygulamasına başlanmıştır. İltur’umuza gelen tüm misafir ve çalışanlar girişte araç ve kimlik kayıt işlemlerini yaptırmak ve ziyaretçi kartı almak zorundadır. Bu uygulama özellikle güvenlik/emniyetin tesisi ve yaz döneminde ulaştığımız populasyonu tespit etmemizi sağlayacaktır.

- Hibeler
1) Sn. Tuncay Aras’a sitemizde kullanılmak üzere hediye ettiği Honda Scooter marka motor için en içten teşekkür ve şükranlarımızı sunarız.
2) Sn. Sedat Sunal’ın girişimleri ile İzmir Büyükşehir Belediyesinden temin edilen Çiçek ve çöp kovaları ile banklar plaj bölgesinde hizmete sunulmuştur.  Sn. Sedat Sunal’a en içten teşekkür ve şükranlarımızı sunarız.