YÖNETİM KURULU ÇALIŞMALARI

Güne ve işimize GÜLÜMSEYEREK başlıyoruz. İLTUR'umuz bunu çok seviyor...

EYLÜL 2017

- Aidatlarını bankalara otomatik ödeme talimatı vererek yapan kat maliklerimize kolaylık sağlamak amacı ile değişen aidatlardan doğan farklar ve de kamyonet alımı için ödenmesi gereken ek aidatlar için, ofisimizde Eylül ayı boyunca makbuz karşılığı ödeme kabulü yapılmıştır.

HAZİRAN - TEMMUZ - AĞUSTOS 2017

- 18 Ağustos Cuma gece yarısı üst arazimizin dışından geçen yeni yolda tüpü patlayan bir aracın çıkardığı yangın, şiddetli rüzgarın da etkisiyle bir anda büyüyerek üst arazimizde 5. ve 9. caddeler arasındaki bölümün tamamında etkin hale gelerek siteye adeta gökten ateş yağmuru yağmaya başlamıştır. Durumdan haberdar edilen Urla ve İzmir itfaiyeleri hemen ekip çıkarırken, personelimiz de uyandırılarak yangın sistemimiz devreye alınmıştır. Bu arada çok sayıda sakinimizin de araçlarıyla siteyi terk ettikleri görülmüştür.
Yangının sitemize sıçramasına ramak kaldığı bir anda yön değiştirerek karayel ve hatta batıya dönerek şiddeti de azalan rüzgar ateşin de üst arazideki ot yığınları yerine doğuya yönlenmesine neden olmuştur. Bu sırada siteye ulaşan itfaiye araçları devreye girerek yaklaşık bir saat içinde yangını kontrol altına almışlardır.
Sonuç olarak tekrar şiddetlenen rüzgar nedeniyle zaman zaman alevlenmeler meydana gelmişse de yangın söndürülmüş ve soğutma çalışmaları sürmektedir.
- Yangın su sistemimiz elektrik alt yapısına büyük zarar vermiştir.

- 29 Haziran Perşembe günü sitemiz doğu yönünde bulunan bir elektrik direğinden meydana gelen kısa devre sonucu parçalanan izolatörün aşağıya düşmesiyle tutuşan çam ağaçlarıyla başlayan yangın sitemize bir anda büyük bir tehlike ile karşı karşıya bırakmıştır.
Yangına itfaiye beklenmeden site personelimizle ve mevcut yangın söndürme pompamız ile müdahale edilmiş; bu arada çok kısa zamanda gelen orman yangın ekibi ve sitemizin gençlerinin bir bölümünün de katılmasıyla verilen mücadele sonucu ateş kontrol altına alınmış ve dört saatlik uğraş sonucu sitemizde hayat normale dönmüştür. Ancak o bölgede sitemiz kurulduğundan bu yana var olan çok değerli 7 çam ağacı tamamen yanmıştır.