BAYANLARA ÖZEL KURSLARIMIZ

 

PİLATES KURSU:

Pilates günümüzün en güvenli ve en etkili egzersiz sistemidir. Joseph Pilates tarafından ‘kontroloji’ adıyla zihni ve vücudu ilişkilendirmek, kasları güçlendirmek, esnekliği artırmak ve vücudun genel sağlığını iyileştirmek amacıyla geliştirilmiştir.

Minder üzerinde veya özel tasarlanmış aletlerle yapılır. Pilates, özellikle karın ve bel bölgesi olmak üzere vücudun her bölümünü, baştan ayağa çalıştırmayı amaçlayan bir egzersiz sistemidir. 20. yüzyılın başında ortaya çıkan pilates 21. yüzyılda Madonna, Uma Thurman gibi Hollywood yıldızları, ünlü sporcular, işadamları hatta kraliyet ailesi mensuplarının tercihi haline gelmiştir.

Neden pilates?

7 ‘den 70′e herkes için uygun, herkes yapabilir,

Düzgün bir duruş, güçlü bir omurga, sağlam karın kasları,

Enerji verici, dayanıklılığı artırıcı,

Uzun ve sağlıklı kas gelişimi,

Esneklik, koordinasyon ve denge gelişimi,

Sporcu ve dansçıların performansında artış, sakatlanma riskinde azalış,

Hafif olduğu kadar zorlu ve sürprizlerle dolu,

Fizik tedavi sonrası tedavinin tekrarına gerek kalmaması için,

Osteoporoz ve romatizmalı şikayetler,

Kontrollü kilo verme programının bir parçası,

Hamilelikte değişen her şeyle daha kolay başa çıkabilme,

Ve daha bir çok sebep…

Özel Dersler

Bir, iki, üç kişilik aletli özel dersler
sizin isteğiniz ve bedeninizin ihtiyacı doğrultusunda hazırlanmıştır.

Grup Dersleri

Yapılan postur analizinden sonra önerilen sınıfta, minder üzerinde top, çember, foam roller, ağırlık ve lastik gibi ekipmanlarla yapılır. Ayrıca isterseniz minder derslerinden birebir ya da bir yakınınızla beraber özel olarak da faydalanabilirsiniz.

 

YOGA KURSUMUZ:

Temel Yoga

Temel yoga dersleri, fiziksel yoga uygulamasının yapı taşlarını oluşturan asanalar arasında gelip giderek, sizi bedensel ve ruhsal derinliklerinize doğru yapılacak keşife davet eder. Yoga uygulamalarına başlangıç yapmak temel pozlarda derinleşmek isteyen, uzun zamandır yoga yaptığı halde o günlük ileri seviyede bir dersi tercih etmeyen herkes için uygundur. Yeni başlayanlar bir zaman sonra power ve vinyasa 1-2 derslerine geçiş yapabilecekleri gibi hep temel yoga derslerine de devam edebilirler.

Neden Yoga?

Biraz da kendini dinlemeye ihtiyacın var! Kim söylemiş yoga sadece esnekler için diye, Bu devirde iç huzur önemli! Beden, ruh, zihin bütünlüğü! Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur! Omurgan genç olduğu kadar gençsin!

Vinyasa Yoga

Vinyasa, Sanskrit dilinde nefes ve hareketin birlikteliği anlamına gelir, bu tarz yogada belli bir akış söz konusudur. Pozlar, her nefes alışla bir poz, her nefes verişle bir poz şeklinde birbirine bağlanarak bir seriyi oluşturur. Sanskrit kökenine bakarsak “nyasa” yerleştirmek, “vi” ise özel bir şekilde anlamına gelmektedir. Öyleyse vinyasa özel bir şekilde yerleştirmek anlamında kullanılmaktadır. Pozlar birbiri ardına sıralı ve düzenli bir şekilde gelir. Hayat gibi akışkan ve kendi içinde bir düzeni vardır. Gece ve gündüz gibi. Doğum, yaşam ve ölüm gibi… Vinyasa yoga hayatın döngüsel akışına da vurgu yapmaktadır aynı zamanda. Güney Hindistan’ın önemli Masterlar’ından Krishnamacharya, vinyasa yogayı sadece fiziksel egzersizlerden oluşan bir sistem olmanın ötesine taşımış ve şöyle demiştir: “Sınıflarımda öyle bir atmosfer yaratmalıyım ki, her öğrenci yogada kendi yolunu bulsun!” Gerçekten de her öğrencinin fiziksel ve ruhsal durumu birbirinden farklıdır. Herkesin yapabildiği, yapamadığı farklıdır. Vinyasa Yoga kendi sınırlarınızı tanımanıza ve keşfetmemize yardımcı olur.

 

Power Yoga

Pattabhi Jois’in geliştirdiği Power Yoga, Ashtanga Yoga’nın Batı’daki yorumudur. Fiziksel esnekliğin artmasını ve öz disiplini amaçlayan bir pratiktir. Nefesle içiçe ve bağlı uygulanan duruşlar, akış içinde zaman zaman yumuşak bir uygulama gibi görünse de hissedilen ve etki eden genel olarak ağır ve bedeni hassasiyet içinde güçlendirici, zorlayıcı bir çalışmadır. Diğer yoga çeşitlerinden farkı, duruşların beklemeden arka arkaya bir akış içerisinde gerçekleştirilmesidir. Ancak bu akış uygulama içindeki kişilerin ihtiyaçlarına, varsa rahatsızlık ve sakatlıklara göre değişiklik gösterir. Farklı beden parçalarına, kaslara, bağlara, dokulara kadar inen bir çalışma bütünlügü içinde planlanır. Bedenin akışa hazırlanması için uygulamanın ilk adımı olarak kaslar için ısınma hareketleri yapılır. Nefesle bağ kurulur ve akış içinde tüm beden parçalarına yayılan dinamik bir çalışmayla uygulama gerçekleşir.

 

Tüm branşlar hakkında detaylı bilgi almak için öncelikle WHITE Club’a aşağıdaki numaralardan ulaşabilirsiniz.

Balçova: 0506 876 86 18  Bostanlı: 0545 876 86 18  Bornova: 0552 276 8618

WHITE Club internet sitesi: https://whiteclub.net/

Ayrıca her konuda Yönetim ofisimizi de arayabilirsiniz: 0 532 2947515 /0232 7332175

WHITE Club & İLTUR