DENEME (Discovery) DALIŞI

 Öncelikle “TANITIM” dalışının pek çok farklı adları olduğunu belirtmeliyiz. Dünya genelinde  “discovery” (keşif dalışı) şeklinde tanımlanmaktadır. Buradan anlaşılacağı gibi tanıtım dalışı, dalış brövesi olmayan kişilerin bir eğitmen eşliğinde sığ denizde yaptıkları tüplü dalış tipidir; bir nevi denemedir, su altıyla ilk tanışmadır.

       Dalış brövesi almak için teorik ve pratik olmak üzere belli bir eğitimden geçmek gerekiyor. Ama nasıl bir deneyim olduğunu bilmeden, hele de bu konuda kendinize olan güveniniz biraz zayıfsa başlangıçta biraz çekinebilirsiniz. Bu eğitimlere başlamadan önce, tüplü dalışın nasıl bir şey olduğunu merak edenler ve kendini denemek isteyenler için tanıtım dalışı yapmak güzel bir başlangıç teşkil eder

Deneme dalışı yapmak ;

  • Dalış sporunu sevmeniz ve eğitim almaya karar vermeniz için güzel bir başlangıç olabilir.
  • Denemedim demeyeceğiniz bir aktivite, hoş bir tatil anısı olarak da kalabilir.

Bu tamamen sizin nasıl hissedeceğinize bağlıdır!

          Deneme dalışı öncesi size suyun altında gereksinim duyabileceğiniz beceriler öğretilir. Yetkin bir dalıcı eşliğinde maksimum 5 metre derinlikte dalış deneyimi yaşarsınız.

           5 metre nedir ki ben nefesimle bile dalarım o derinliğe diye düşünmeyin. 5 metrede 20 dakika kadar kalıyorsunuz ve dalış malzemeleriyle daldığınız için suyun altındaki özgürlüğü hissediyor, yer çekimsiz ortamda asılı kalmanın keyfini yaşıyorsunuz. Uçmak gibidir dalış yapmak .Suyun altında uçmak gibi, kuşlarla değil balıklarla uçmak gibi. Bu hayallerin de ötesinde bir yolculuktur.
             Atmosfersiz ortamda hareket etmeye çalışan astronotları izleyip tebessüm etmişizdir. ŞİMDİ TAM ZAMANI  yerçekimi etkisinin sıfırlandığı ağırlıksız bir ortamda hareket etmenin zevkini yaşayalım ve  videosunu çekerek bu anınızı sonsuzlaştıralım.

  DENEME DALIŞI KATILIM ESASLARI

  • Katılım için minimum yaş sınırı 14 olup 18 yaşın altındaki dalıcılar için aile onayı gerekir.
  • Dalışlar birebir yetkin eğitmen eşliğinde gerçekleştirilir.
  • Deneme dalışları 20-25 dakika sürer.
  • Katılım Ücreti: 135TL ( Fotoğraf ve Video Çekimi Dahil)

Deneme Dalışına Başvurmak İçin Lütfen Tıklayınız