Elektik altyapı yenileme çalışmaları

Sayın üyelerimiz;

Sitemizdeki elektik altyapı yenileme çalışmaları devam etmektedir. Bu çalışmalar yaklaşık 2,5 milyon TL gibi bir ihale bedeline ulaşmıştır. Bu proje yönetim kurulunun çalışmaları ile hayata geçmiş olmakla birlikte takdir edersiniz ki ne yüklenici firmayı ne de calışmaların hangi ayda ne kadar süre ile yapılacağı gibi konuları belirleme ve karar verme şansımız yoktur. Bu sebeple yaz döneminde bazı sıkıntılara katlanmak durumundayız. Yönetim kurulu olarak bunları hafifletmek için sürekli çözüm üretme çabasındayız. Bu bir devlet yatırımı olup projede hukuki konular da önem kazanmaktadır.

Yıllar önce Urla belediyesi tarafından sokak isimlerimiz yenilenirken sitemizdeki özellikle parsel içinde kalan ara sokaklara belediyeden sokak numarası verilmemişir. Bu durum mevcut çalışmalar için önemli bir sorun yaratmaktadır. Çünkü belediye imar planında sokak olarak gözükmeyen ve hatta tapulu malımız olan bu geçit ve sokaklar genel aydınlatma planına da alınamamakta ve birçok ara sokağımızın aydınlatılmamasına neden olmaktadır. GEDİZ AŞ ve Urla Belediye Başkanlığı ile konu hakkında defalarca görüşülmüş ve bir çözüm yolu aranmıştır. Daha önce ilk etabı Haziran ayı sonuna kadar tamamlanması plânlanan kazı çalışmaları gerek bu görüşmeler gerekse ihaleyi alan firmanın malzeme temininde yaşadığı sıkıntılar ve TEDAŞ’ ın vereceği kablolar ve 2 trafonun tesliminin beklenmesi sebebiyle ağır yürümektedir.

Sitemizin tüm sokaklarını genel aydınlatma kapsamına alabilmek için gerek Yönetim Kurulumuz gerekse Tedaş ta yıllarca önemli görevlerde bulunan veya Tedaş’ta hatırı sayılır üyelerimiz olan Sn. Muzaffer SAMAZ, Sn. Barbaros TÜTÜNCÜ ve Sn. Nagi KÖR bir aydır büyük bir çaba harcamaktadır. Ancak ciddi bürokratik engellerle karşılaşılmaktadır. Umarız çabalarımız sonuç verir ve bu tarihi çalışma çok daha iyi bir projeyle gerçekleşir.

Çalışmalar sürerken anlayış ve desteğinize çok ihtiyacımız var. Birkaç ay sürecek bu sıkıntılara ve zorluklara fazlası ile değecektir.

EVLERIMİZDE TRİFAZEYE GEÇMEK ZORUNLU DEĞİLDİR, BU KONU İSTEĞE BAĞLI OLUP SİZLERE SADECE GEDİZ ELEKTRİĞİN BU KONUDAKİ TALEP VE TAVSİYELERİ AKTARILMIŞTIR. KARAR SİZLERİNDİR.

Saygılarımızla. Yönetim Kurulu