Değerli Üyelerimiz,

Komşu İlko sitesinin başkanı Battal YILDIZ 21 Ağustos Pazar günü üyeleri için inşa ettikleri restoran binası İçin whatsapp tan telefonuma attığı mesajda, ”Evrak Tarih – Sayı: 19.8.2022 / 18-0629824-02-01 sayılı GDZ Elektrikten almış olduğu yazısı ile sitemizin 8. caddede bulunan 1. trafosundan elektrik alma iznini aldığını ve hafta içinde kazıya başlayarak kablo döşeme işini yapacaklarını bildirmiştir.

Anında telefon açarak; bizim kendimizin elektrik sorunu olduğunu, elektrik trafosundan İlko’ya kablo döşeme izni vermeyeceğimizi, bu teklifimizi yazılı olarakta GDZ elektriğe ileteceğimizi söyledik.

Ancak günlerce israrcı oldular. Avukatımıza danıştık, Sitenin yollarının bizim olmadığını, kamuya ait olduğu için girip yolları kazabileceklerini söyledi. Bunun üzerine her zaman olduğu gibi elektrik konularında destek aldığımız üyelerimizden Elektrik Y. Mühendisi Muzaffer SAPMAZ ile konuyu değerlendirdik.

GEDİZ elektirik yazısına nedenlerimizi ve teknik önerilerimizi ekleyerek İlko kooperatifine verilen iznin iptal edilmesini 25 Ağustos 2022 tarihli yazımızla istedik.

06 Ekim 2022 perşembe günü yazımızı takip ve sorunlarımızı görüşmek üzere teknik ekibimizle beraber GEDİZ Elektrik Urla İşletme Müdürü İsmail KOÇAK ile yaptığımız görüşmede İlko Kooperatifine verilen adı geçen iznin iptal edildiğini öğrendik.

Bu iznin iptal edilmesinde de her zaman olduğu gibi teknik bilgi ve desteğini esirgemeyen Sayın MUZAFFER SAPMAZ’a teşekkürlerimizi iletiyoruz.

Saygılarımızla. 

Yönetim Kurulu